Moja piękna skóra – jak właściwie o nią zadbać?

Pielęgnacja dopasowana do typu skóry
Piękno wbrew pozorom nie daje zamknąć się (na długo:)) w określonych ramach, czego dowodem są zarówno zmieniające się jego ogólne kanony, jak i konkretne trendy w makijażu, kosmetyce i zabiegach medycyny estetycznej.
 
Gdy jednak chodzi o skórę, jednego możemy być pewne – każda ma inne potrzeby i w zależności od typu i rodzaju wymaga odmiennego podejścia. W tym miejscu warto zauważyć, że odpowiednio dobrane produkty i codzienna rutyna wpływają nie tylko na zdrowy i piękny wygląd skóry, lecz również na samopoczucie.
 
W najbardziej ogólnym ujęciu wyróżnia się cztery główne typy cery: suchą, tłustą, mieszaną i normalną. Kwestią zmienną natomiast są zarówno potrzeby, jak i skłonności skóry np. do przebarwień, trądziku czy nadwrażliwości.

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą wyrządzić więcej szkody niż korzyści, zaognią problemy, przez co skóra nie będzie w stanie osiągnąć swojego pełnego potencjału.

Dlatego postanowiliśmy specjalnie dla wszystkich, którzy czują, że ten temat nie został całkowicie wyczerpany, przygotować szczegółowe poradniki, jak dbać o dany typ skóry, by była piękna i zdrowa.

Poradniki pielęgnacji skóry

Jeśli nie jesteś pewna(y), jaki jest Twój typ skóry – napisz do nas. Chętnie doradzimy i pomożemy dobrać odpowiednie produkty do pielęgnacji Twojej skóry.