Nasza historia

Jesteśmy absolutnie przekonani, że troska o urodę oraz środowisko mogą iść ze sobą w parze. Powstaliśmy, aby popularyzować w Polsce kosmetyki, które pochodzą z etycznych źródeł i zapewniają piękny wygląd skóry dzięki naturalnym i przebadanym składnikom. Wierzymy, że właśnie takie produkty przynoszą najlepsze efekty.

Pragniemy, by świat, który pozostawimy kolejnym pokoleniom, był zdrowszy i czystszy. Dlatego przy doborze kosmetyków do naszej oferty nigdy nie kierujemy się piękną reklamą, czy obietnicami – kluczowe znaczenie ma dla nas przejrzystość w zakresie pozyskiwania składników, składu produktów, a także procesów produkcyjnych.

Dystrybuujemy jedynie takie kosmetyki, które możemy szczerze polecić i których sami chętnie używamy.

Wierzymy w siłę natury i życie w zgodzie z naszą planetą.

Pragniemy edukować i promować wybieranie kosmetyków z właściwych źródeł, które uwzględniają troskę o środowisko oraz są produkowane w etyczny sposób. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, pochodzenie składników i praktykę zrównoważonego rozwoju u danego producenta.

Wymagamy od producentów wszystkich niezbędnych certyfikatów potwierdzających pochodzenie składników, aby mieć pewność, że są one zgodne z naszymi wysokimi standardami oraz, że dostarczamy klientom przejrzyste informacje.

Kontrolujemy sposób, w jaki zostały pozyskane składniki użyte w kosmetykach. Upewniamy się, że producenci przestrzegają zasad zrównoważonego rozwoju, np. w praktykach rolniczych na plantacjach. Dzięki temu chronimy bioróżnorodność i dbamy o zdrowie klientów.

Organic Concept - o nas

PIELĘGNACJA
TO STYL ŻYCIA

Niezwykle ważna w myśleniu o codziennej pielęgnacji jest dla nas harmonia między Twoim dobrym samopoczuciem a przyszłością naszej planety.

Cenimy specjalistyczne formuły i naturalność kosmetyków, jakie udostępniamy na organic-concept.pl – bo wiemy, że takich produktów potrzebuje Twoja skóra i nasze środowisko.

Istotna jest dla nas pełna transparentność– dlatego przy wszystkich produktach znajdziesz informacje, jakimi wartościami kierują się marki przy ich tworzeniu. Zobaczysz także symbole certyfikatów (jeśli produkt takie posiada), a w naszej księdze składników łatwo sprawdzisz co oznaczają składniki podane w INCI.

Wszystko po to, abyś miał/a pewność, że mamy pełną kontrolę nad poszerzaniem naszej oferty o produkty, które łączą w sobie specjalistyczną wiedzę, dbałość o środowisko i po prostu – są wyjątkowe.