Clean Sunscreen – SPF 50+ mineralny krem ochronny od Soul Surfer

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok

Do słuszności stosowania ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok nie trzeba już nikogo przekonywać. Świat nauki cały czas intensywnie bada ten obszar i wykazuje szkodliwe oddziaływanie nadmiaru promieniowania słonecznego na nasz organizm i skórę.

Nadmiar słońca powoduje m.in. wzrost liczby wolnych rodników, przyspieszenie procesu starzenia się skóry, a w skrajnych przypadkach może także doprowadzić do poważnych chorób skórnych.

Stąd tak ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wysokiej fotoprotekcji nie tylko latem, ale przez cały rok. Zwłaszcza jeśli podobnie jak Alicja – właścicielka marki Soul Surfer, kochasz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Clean Sunscreen SPF 50+ chroni skórę, gdy Ty robisz to co kochasz

Marka Soul Surfer powstała z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności na zewnątrz. Gdy endorfiny poprawiają humor, a wiatr we włosach sprawia, że chce się żyć, mineralny krem ochronny Clean Sunscreen SPF 50+ chroni skórę przed nadmiarem promieniowania. Możesz zatem bez żadnych wyrzutów sumienia spędzać całe dnie na zewnątrz (pamiętaj tylko o reaplikacji kremu). 

A co jeśli powiemy Ci, że ten SPF dodatkowo pielęgnuje skórę? Jego formuła została świetnie przemyślana, aby oprócz ochrony przeciwsłonecznej działać antyoksydacyjnie, zapobiegać przebarwieniom, odżywiać i opóźniać proces starzenia się skóry.

Składniki aktywne zawarte w kremie ochronnym:

  • tlenek cynku i dwutelenk tytanu – zapewniają wysoką i skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym;

  • ekstrakt z kurkumy – to silny antyoksydant, który wzmacnia działanie fotoprotekcyjne kremu, a także łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia wyrównując koloryt skóry;

  • ekstrakt z cytryńca chińskiego – to adaptogen i antyoksydant, który łagodzi podrażenienia, wzmacnia odporność skóry przed działaniem czynników zewnętrznych i działa przeciwzmarszczkowo;

  • kwas hialuronowy – intensywnie nawilża i przynosi ukojenie odwodnionej skórze;

  • oleje z pestek jabłek, słodkich migdałów i rokitnika – odżywiają, zmiękczają, wygładzają i regenerują skórę;

  • hydroksyapatyt + glutation + cysteina – to kompleks rozjaśniający przebarwienia, wzmacniający naturalną barierę ochronną skóry, wspomagający jej matowienie.

  • witamina E  – silny antyoksydant, który dodatkowo wspiera właściwe nawilżenie i uelastycznienie skóry.

Soul Surfer dba o środowisko

Oprócz dbania o skórę, marka Soul Surfer ma też na uwadze dobro środowiska – bo jak nie troszczyć się o naturę, w której tak kocha się spędzać czas!

Część surowców (np. ekstrakty i oleje roślinne) używanych w recepturze kremu powstaje dzięki metodzie upcyclingu. W ten sposób ogranicza się zużycie energii i wody podczas produkcji kosmetyków.

Marka ogranicza użycie plastiku – krem zapakowany jest w szklaną, bursztynową butelkę, która chroni kosmetyk przed słońcem, aby on mógł chronić Ciebie 🙂 Kartonik zewnętrzny zrobiony jest z papieru kratowego pochodzącego z recyklingu i jest w 100% biodegradowalny.

PS: my już posmarowani i gotowi na czerpanie radości ze słońca, a Ty?